| Gam3rYT a întrebat:

Salut.
Vreau sa instalez windows 7 64bit.
IL am deja pe stick bootabil. Dar am o singura intrebare trebuie sa intru in bios sa activez ceva sa pastreze fisierele de exemplu pozele,jocurile, muzica.
Sau cum va rog mult explicati-mi si mie.
Funda la cel mai inteligient raspuns.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Fisierele se pot pastra NUMAI si NUMAI daca ai 2 partitii : C si D! Windows-ul automat se instaleaza in C, deci D ramane neatins, de obicei acolo se tin fisierele...
Acum ca sa instalezi de pe stick trebuie sa intri in bios si la : Boot Option sa setezi stick-ul sa fie primul altfel NU va porni instalarea, binenteles inainte baga stick-ul in pc.
Apoi la ultima restartare a pc-lui sa scoti stick-ul din pc altfel s-ar putea sa reinstaleze windows-ul la nesfarsit!
Cred ca m-am facut inteles happy Bafta!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa activezi nimic, doar sa iti muti datele importante care nu vrei sa se stearga pe alta partitie decat cea pe care o formatezi cand instalezi windows ul nou