| marianliviu456 a întrebat:

Salut.Vreau sa intreb ceva in legatura cu ratele la altex.
-Pot sa fac rate si fara acel card de cumparaturi?
-Inainte sa fac ratele, trebuie sa platesc inainte ceva? Produsul costa 2999 lei.
-Trebuie neaparat sa merg la magazin sa fac ratele sau le pot face direct de pe net?
-Ratele se pot plati cu bani gheata pe luna sau doar cu cardul de credit? Si unde platesc?
As vrea ca inainte sa merg la altex, sa stiu astea.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa faci credit si fara card de cumparaturi. Un credit clasic la banca.

Depinde pentru ce fel de credit optezi. Nu e nevoie sa dai avans cel mai probabil.

Online nu prea ai sa reusesti. Cel mai probabil trebuie sa mergi la banca, ca banca iti ofera creditul.

Poti sa platesti si cu cache la banca. Faci o depunere in contul in din care ti se iau banii de pe credit.