| alexandrualex145 a întrebat:

Salut, vreau sa intreb daca conectarea a doua monitoare la placa video imi va afecta temperaturile sau imi va scadea fps urile.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Banuiesc ca monitorul 2 il folosesti pentru multimedia, deci doar monitorul 1 pentru jocuri, ceea ce nu va afecta deloc performantele pentru ca tot bandwidthul este trimis catre monitorul 1, deci nu vei pierde nici macar 1fps.

| alexandrualex145 explică (pentru Frank51):

Da, pe monitorul 1 jocuri, si pe 2 Youtube sau meciuri de fotbal, chestii de genul

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti a afecta, puterea semnalului consumat de un monitor fiind infim de mica (de ordinul miliWati).

| alexandrualex145 explică (pentru Bula):

Ma refer daca placa video va avea temperaturi mai mari sau voi avea fps uri mai putine

| Bula a răspuns (pentru alexandrualex145):

Nu-ti va afecta.
Daca vrei sa te uiti la imagini DIFERITE pe cele doua monitoare, atunci trebuie sa folosesti 2 placi video DIFERITE.

| RealKing01 a răspuns:

Nu-ți va afecta nimic