| stelea23 a întrebat:

Vreau sa joc niste jocuri si am un laptop cu Intel R HD Graphics, vreau sa stiu daca pot schimba placa video.

Răspuns Câştigător
| kalebtv a răspuns:

Asa e si al meu! poti sa schimbi placa video dar trebuie sa schimbi toata placa de baza!

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu-i poti schimba placa video. Laptopul ala nici macar nu are placa video dedicata.

| alinox123 a răspuns:

Salut si tie. Acel Inter R HD Graphics este de fapt placa video incorporata in placa de baza. Nu ai cum sa o schimbi. Poti in schimb sa iti cumperi o placa video si sa o pui. In principiu poti scapa de acea placa video Intel R Graphics doar ca trebuie sa iti cumperi tu o placa video. Enjoy

| stelea23 explică (pentru alinox123):

Si ce placa video merge?

| stelea23 explică (pentru alinox123):

Si ce placa video merge sa imi cumpar?

| alinox123 a răspuns (pentru stelea23):

Downloadeaza programul CPU-Z vezi ce placa de baza ai si vezi ce socket ai, AGP sau PCI-Express, cel mai sigur e PCI-Express, poti pune orice placa video vrei

| alinox123 a răspuns (pentru stelea23):

Acum depinde de bugetul tau si ce vrei sa faci cu acea placa video. cel mai bine e sa te duci intr-un magazin specializat in it, si sa intrebi intai daca au placi video pentru laptopuri si sunt sigur ca iti vor recomanda ceva bun> in functie de ce vrei sa faci pe laptop