| AndreiAndrei1995 a întrebat:

Salut,vreau sa ma lamureasca si pe mine cineva cu o chestie la wifi. Am un tp link si i-am dat reset si acum nu mai merge, el apare cand dau sa ma conectez dar spune ca este indisponibil, am incercat sa-i fac si setarile dar chiar nu stiu.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cauta modelul tau pe pagina producatorului si urmeaza instructiunile de configurare date.
Daca ai dat reset la router, s-au sters toate informatiile salvate, a revenit la optiunile din fabrica.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca i-ai dat reset de la buton a pierdut toate setarile, trebuie configurat de la zero.

| AndreiAndrei1995 explică (pentru dannyel86):

Am facut quick setup, si nu merge, banuiesc ca sunt alte setari. ma gandesc daca poti sa ma ajuti

| dannyel86 a răspuns (pentru AndreiAndrei1995):

Salut.
In configurarea routerului trebuie sa introduci si datele de la furnizor (username si parola), ca sa poti folosi abonamentul tau.
Ce model de router ai (vezi eticheta) si la ce furnizor de internet esti abonat?