| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, vreau sa mi achizionesc un calculator din piese si vreau sa stiu daca dupa ce il montez trebuie setate piesele din bios? daca da cum si ce trebuie setat?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

E clar, fugi la service, daca nu vrei sa dai bani degeaba!

| Jipa95 a răspuns:

Montezi piesele pe placa de baza, conectezi hdd si ce mai trebuie, pornesti sistemul si instalezi sistemul de operare pe el.
tu din bios optional daca doresti, poti face OC procesorului, si schimbi daca doresti cateva optiuni care te vor ajuta pe viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu montezi tu nimic daca nu stii cum si ce... Daca e vorba de acel whilis pe care ti-l-am dat eu ieri de la pc garage dai asamblare gold ca sa iti dea update la bios

| bogdan12321132231 explică:

Ma gandeam ca daca nu setezi placa video sau procesorul, nu porneste.

| bogdan12321132231 explică:

Si cat ma costa in plus?

| anonim_4396 a răspuns (pentru bogdan12321132231):

90 de lei in plus.e cam mult dar e cel mai indicat pentru un sistem de gaming.

http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-gold/

| n1n1o a răspuns:

Sal, nu prea inteleg ce vrei tu sa setezi din bios, vrei sa faci OC (overclocking)?