| RăzvanSTO a întrebat:

Salut, vreau sa-mi achizitionez un pc si am auzit ca nu-s asa bune daca le iei gata facute asa ca am facut un wishlist si as dori sa stiu daca PIESELE SUNT COMPATIBILE. Si daca ar trebui sa schimb ceva in bugetul respectiv. Multumesc anticipat.
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3549152/

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu știu să-ți spun despre piesele alese de tine nimic, dar pot să-ți apun altceva: un PC *de firmă* e de cele mai multe ori mai stabil și mai fiabil decât orice chestie făcută din bucăți.

| RăzvanSTO explică (pentru mihai69):

Deci ar trebui sa mi iau gata facut?

| GabiLeonte2 a răspuns:

Este okey. Daca iti intra acea placa video in carcasa e perfect. Poti sa platesti tot la pcgarage asamblarea de catre ei. Si in teorie daca nu crapa nimic in 3 luni de zile pc ul e stabil. Ai grija la acele myriauri de prin altex/mediagalaxy... nu poti sa modifici mai nimic la ele + ca au surse relativ slabe din toate punctele de vedere

| GabiLeonte2 a răspuns:

A da. Si cauta la placutele ram doar una de 8 GB... is better for future