| JunioRDanny a întrebat:

Salut, vreau sa - mi bag ceva pe un CD-DVD, cand il bag in CD-ROM, il citeste, se aude ca-l invarte acolo, dar cand intru in My Computer, nu mi-l arata, tin sa mentionez ca acum 2 zile mi-am restartat windows-ul si tin sa mentionez ca alte CD-uri mi le citeste straight face

17 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema e de la unitatea optică, problemă ce se rezolvă prin înlocuirea acesteia cu o alta, fie ea și second.Succes

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Cd-ul e zgariat?

| JunioRDanny explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Nu, acum 2 minute l-am luat, nici ampreta n-are si am incercat driverele care e pe Cd si merg straight face

| JunioRDanny explică (pentru JunioRDanny):

Si inca ceva, am luat altul DVD-R la fel ca acela, doar firma difera, adica cum sa spun eu, difera "imaginea", si tot nu o ia straight face

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru JunioRDanny):

Ai DVD-RW sau CD-RW?

| JunioRDanny explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Nu, DVD-R, nu mi-l ia ca vreau sa bag ceva pe el... dar in chimb imi ia asa :

DVD-RW, CD, si celelalte.

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru JunioRDanny):

CD-ul e gol?

| JunioRDanny explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Da

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru JunioRDanny):

laughing Chestia ii ca nu are ce citi de pe el, fiind gol, incearca sa pui ceva pe el si incearca dupa aia.

| JunioRDanny explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Pai intelege, cum rahat pun daca nu pot sa intru in el, wtf?

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru JunioRDanny):

Adica,nu iti arata pictograma cu DVDRW-ul in My Computer?

| JunioRDanny explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Nu, imi arata please insert cd ...si eu il am bagat

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru JunioRDanny):

Poti face, te rog, un printscreen?

| JunioRDanny explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Am facut 2 sa vezi cum e cu cel gol si cu altul random

http://postimg.org/gallery/u9dmstb0/5afcc0d9/

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru JunioRDanny):

De curiozitate, nu ai alt cd gol, ca s-ar putea sa fie de vina cd-ul

| JunioRDanny explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Ti-am spus am luat 2 la fel adica DVD-R si nu merg. smf in ele.

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru JunioRDanny):

Incearca sa dezinstalezi DVDRW din Device manager si da un restart la pc.