| Stefxn a întrebat:

Salut, vreau sa-mi conectez TV-ul la PC prin HDMI si televizorul Samsung LED nu imi detecteaza HDMIul deloc, adica nu il pot selecta din Source deloc. La PC folosesc GTX 770 si am monitor conectat prin DVI. Treaba sta cam asa: HDMI conectat din placa video in TV, PCul imi detecteaza al 2-lea display din screen resolution si nVIDIA control panel si se poate juca prin setari, dar nu are rost pentru ca de la TV nu prind HDMI-ul, nu il pot nici macar selecta pe source. Cablul HDMI merge, treaba este ca am incercat sa conectez din placa de baza in TV si cand fac asta TV-ul detecteaza HDMI-ul si puteam apasa de la source, deci nu pot spune ca televizorul nu detecteaza nimic prin HDMI, bineinteles cum am placa video, nu avea ce sa apara pe ecran la TV. Conectez la portul bun HDMI1/DVI, dar nu reusesc sa vad problema. Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pot dar prin team viewer nu simplu. trebuie sa stiu si modeul explicit al tv led-ului. Da-mi pm.