| mtw123 a întrebat:

Salut.

Vreau sa-mi cumpar o pereche de căşti wireless şi nu prea s tiu cum stă treaba. De exemplu muzica la ele o ascult de pe telefon? Sau castile au un card de memorie ceva? Si niste link-uri cu casti imi puteti da?

Funda

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Salutari, nu, nu au card de memorie.Muzica o poti asculta de la orice dispozitiv la care esti conectat cu ele: laptop, tableta, telefon, televizor, etc.

In functie de dispozitivul la care le vei folosi, poti sa-ti alegi cu transmisie bluetooth ( in cazul telefoanelor si a tabletelor ) sau cu transmitator pentru restul. Diferentele vor fi legate de raza lor de receptie, cele cu bluetooth au doar jumatate sau chiar mai putin fata de cele care folosesc frecvente (gen 10 metri vs 25 metri) si de calitatea sunetului, cele prin bluetooth avand o calitate usor inferioara deoarece si dispozitivele la care sunt conectate sunt mai slabe calitativ la sunet comparat cu un laptop, sistem audio, etc.Ideale si pentru inceput, ti-as recomanda sa optezi pentru cele prin bluetooth.

| mtw123 explică (pentru WaterDrop):

Si mi-ai putea arăta un model? Până in 100 lei.

| WaterDrop a răspuns (pentru mtw123):

Https://www.emag.ro/......0-si-100/c

Poti gasi o multime de modele din care sa alegi ceva care iti place tie :)

| Crackman a răspuns:

Da este prin bluetoth sau cum se cheama fara card sau firhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wireless = fara fir.

Intelesai? Nu are niciun card.
Ti le alegi tu singur ca nu stiu cati bani ai tu.

| sweetys a răspuns:

Eu mi.am luat unele la 100 de lei si se incarca cam o ora jumatate si tin 8 ore teoretic, pe mine m.a tinut bateria 12 ore. Melodiile le asculti de pe telefon. Qilive parca de la ei le.am luat dar sunt bluetooth. Au la auchan casti, eu de acolo le.am luat.