| VinWeasel a întrebat:

Salut, vreau sa-mi cumpar un mouse si nu stiu care din cei doi sa-l aleg? Momentan am unul care are paleta de la click stanga rupta, se numeste Newmen, m-a tinut lejer 3 ani a costat vreo 50 de lei. Ce sa aleg dintre acesti doi mausi? Logitech G102 Prodigy sau DC-EasySMX V50 Pro?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Mda!
Filmuleț-ul e făcut de producătorul mouse-lui! Mai exact la comanda producătorului!
Cu toate că sunt fan Logitech și la mine au murit 2 mauși de-ai lor. Primul după 3 ani de frecuș intens s-a stricat din vina mea. Dacă nu-l scăpam pe gresie mai ținea 2 ani. Al doilea a murit după 11 luni. Al meu nu batea dublu clik. Sunt din ce în ce mai proaste facute din materiale ieftine. Fabricate ca să se strice și sa cumperi altele.
Eu zic să cumperi DC-EasySMX V50 Pro!
Părerea mea! Tu decizi!

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Eu unul sunt fan Logitech. Deci Logitech!
Totuși celălalt mouse are rezoluția mai bună. Deci nu știu!
Citește cu atenție recenziile făcute de cumparători și vezi ce scor are fiecare!
Tu decizi!

| VinWeasel explică (pentru gabicoo):

Salut, multumesc de raspuns, am citit cam toate comentariile, din pacate ambii mausi au ceva probleme, Logitech cica incepe sa face dublu-click cand faci click o data, ceva probleme cu rotita, iar celalalt zicea cineva ca se blocheaza si nu mai merge, chestia e ca nu am gasit mai nimic despre mausul asta, ma refer un unboxing sau altceva despre el, doar un filmulet. https://www.youtube.com/watch?v=ETCx0Xr6sX0

| VinWeasel explică (pentru gabicoo):

Ok, mersi mult pentru sugestie. Si mie tot DC-EasySMX V50 Pro imi place mai mult, nu stiu de ce. O sa ma risc si il cumpar. Culmea e ca are si doar 1 an garantie. Logitech are 2 ani. O zi buna!

| DobreDaniel a răspuns (pentru VinWeasel):

Ma poti ajuta te rog si pe mine daca ai luat mousel cu configurarea lui? Eu am o eroare la update de la inceput

| VinWeasel explică (pentru DobreDaniel):

Salut, da am cumparat acest mouse EasySMX V50. Eu nu am instalat niciun driver, doar l-am bagat in portul usb si asa il folosesc. Mie imi merge foarte bine mausul fara nicio problema/ eroare.

| DobreDaniel a răspuns (pentru VinWeasel):

Ma refer la macro gen sa setezi mouse-ul sa faca anumite chestii cu butoanele laterale...Asa si mie imi merge

| gabicoo a răspuns (pentru VinWeasel):

Mda!
Filmuleț-ul e făcut de producătorul mouse-lui! Mai exact la comanda producătorului!
Cu toate că sunt fan Logitech și la mine au murit 2 mauși de-ai lor. Primul după 3 ani de frecuș intens s-a stricat din vina mea. Dacă nu-l scăpam pe gresie mai ținea 2 ani. Al doilea a murit după 11 luni. Al meu nu batea dublu clik. Sunt din ce în ce mai proaste facute din materiale ieftine. Fabricate ca să se strice și sa cumperi altele.
Eu zic să cumperi DC-EasySMX V50 Pro!
Părerea mea! Tu decizi!