| Wo0W a întrebat:

vreau sa-mi reinstalez windows-ul si nu stiu ce placa de sunet am e integrata. Trebuie sa iau doar drive de la placa de baza si imi vede si sunetul sau trebuie sa iau si drive de la sunet?sad daca ma puteti ajuta cumva ca nu stiu ce drive am la placa de sunet (integrata)

Răspuns Câştigător
| DoarSile a răspuns:

Funda big grin?

11 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Cei cu voi lume
exista programe care arata tot ce ai in pc
de exemplu
everest
afla placa de baza si cauti pe site oficial al placii driverele
acolo sunt si pentru sunet si pentru video si pentru tot
pentru sistemul vostru de operare
32 sau 64 bit
sau si mai simplu
in bara de start scrii
msinfo32.exe
si dai enter
acolo la system model
http://blog.stevex.net/files/PokingAroundVista_4BF/image043.png
aia si este placa de baza

doar daca ai instalat placa audio adaugatoare atunci afli denumirea ei si cauti driverele
dar asa e de ajuns placa de baza

| Violente a răspuns:

Driver Genius Professional te ajută, iti detecteaza fiecare driver pentru fiecare component in parte!

| Weider a răspuns:

Poti sa faci update, poate iti va da automat acolo fara sa mai cauti tu driver.

| DoarSile a răspuns:

Salut, trebuie ambele si cel de baza si cel de sunet si ca sa vezi ce driver de sunt sa iei uitete in unitate... happy si intrii pe site respectiv si la driveru de baza la fel mult succes

| Wo0W explică (pentru DoarSile):

Pai da man dar nu scrie decat de la placa de baza dar ala de sunte nu scrie

| DoarSile a răspuns (pentru Wo0W):

Nu are cum sa nu arate... uitete mai atent happy

| Wo0W explică (pentru DoarSile):

Ok mersi

| DoarSile a răspuns (pentru Wo0W):

Funda big grin?

| Bumbu89 a răspuns:

Gasesti pe net drivere pentru placa de sunet sunt si universale eu de acolo imi iau mereu caci nu mai am cd-ulwinking

| MaryusMN a răspuns:

Daca poti intra in desktop. desfa uniitatea si uitate pe acolo pe langa mufele de la boxe k iti arata...sau scrie pe net modelul placii de baza pe care o afli cu cpuz sau din bios

| adrianclaudiu a răspuns:

Salut, eu as zici ca sa nu mai cauti pe internet, driverele, ar fi mai bine sa bagi windows-ul cu deiverele lui. Ca si eu am placa de sunet integrata

| finu01 a răspuns:

Salut no problem instalezi windows-ul, cauti pe net programul driver easy il instalezi si iti scaneaza toate driverele din pc acolo iti arata cum se numeste placa de sunet