| CristianApetrei a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti o configuratie de pc pentru gaming pana in 2500 de lei, sa-mi mearga bine fifa 15 si alte jocuri aparute recent... fara monitor si fara sursa pentru ca le am. Am monitor Benq cu rezolutia de 1280X1024 iar sursa este SP-ATX-550w-PFC.

Răspuns Câştigător
| LePotato a răspuns:

HDD-WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB=vreo 260 lei
RAM-ADATA Performance 4GB DDR3 1600MHz=vreo 160 lei
CPU-Intel Core i5 4460 3. 2GHz box=vreo 900 lei
GPU-GIGABYTE Radeon R9 270 OC WindForce 2X 2GB=cam 740 lei
CARCASA-Segotep SG-W01=100 lei
PLACA DE BAZA-GIGABYTE GA-H81M-S2V=220 lei

Pret total undeva la 2400 lei(plus/minus cateva zeci de lei)

In locul tau as fi intrebat de o configuratie pentru PC pe un site de specialitate!

| MskDesign a răspuns (pentru LePotato):

AMD-ul este pentru gaming. Daca vrea ii fac eu o configuratie chiar daca nu imi place gaming-ul.Nu mai recomandati lucruri despre care nu aveti habar.

| LePotato a răspuns (pentru MskDesign):

Nu prea inteleg "AMD-ul este pentru gaming.", am zis eu ca e sau nu e? si ca sa poti face o configuratie nu trebuie sa fi si gamer. si eu mi-am permis sa ii dau un exemplu de configuratie deoarece chiar ma pricep in domeniu(de ce presupui tu ca nu m-as pricepe?) adica am un job ce tine de gaming si de altfel am si cunostinte de informatica necesare ca sa ii pot recomanda lui o configuratie.

| MskDesign a răspuns (pentru LePotato):

Diferenta este multi-threading.

4 răspunsuri:
| JIGHIRUS a răspuns:

Curata-l! sterge tot in el de praf! o sa meargă! încearcă cu spirt! vezi sa fie scos din priza!