| George20123 a întrebat:

Salut, vreau sa reinstalez windows 7 pe pc, este vreun pericol daca il iau de pe net? tin sa mentionez ca o fac pentru prima data, este nerecomandat avand in vedere ca o sa ma iau dupa niste tutoriale?

Răspuns Câştigător
| CostinCernea a răspuns:

Salutare! Cel mai bine ar fi dacă ai descărca windows-ul de pe site-ul official, bine, dacă vrei să îl descarci gratis cu ajutorul unui tutorial ar fi bine să ai mare atenţie la securitatea site-ului pentru că nu toate sursele sunt de încredere din diferite motive ( fişierele sistemului de operare schimbate, anumiţi virusi ETC ), în fine, dacă eşti in căutare de un tutorial ok vizionează asta https://www.youtube.com/watch?v=uj21j_VsCiQ, din toate tutorialele acesta mi se pare cel mai bun, cu toate că este prezentat intr-o alta limba. BAFTĂ, FUNDA? =)))

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca il iei de pe un site oficial, si ai si licenta, nu e nici un pericol.
Luandu-te dupa tutoriale "how to piratati windows", te expui unor pericole, si nici nu e corect ce incerci sa faci.

| George20123 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Poti sa imi dai un link bun te rog?

| Illuminati2016 a răspuns:

Descarca imaginea iso de pe net și caută pe YouTube Microsoft toolkit activator

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru re-instalare trebuie sa ai numarul licentei windowsului vechi si sa downloadezi ACELASI versiune pe care l-ai avut inainte. Ambele le poti afla dand click-dreapta pe My Computer - Proprietati.
Deseori, numarul de serie este lipit cu eticheta si pe calculator /laptop, sau se afla pe licenta windows cu holograma, cumparata separat.