| Eternal a întrebat:

Salut.Vreau sa reinstalez windows-ul si prea stiu ce trebuie sa fac la partitii. Vreau sa instalez windows in partitia C(58.4 GB) si ca toate datele din D (293GB) sa ramina.Dau funda, va multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi dvd-ul cu windows in unitate si dai restart.cand se reporneste vei citi pe monitor boot atappi from cd.Atunci apesi orice tasta. Dupa ce copie cd-ul,iti va aparea partitiile.Dai clcik pe c,apoi vei fi instiintat pe ce tasta sa apesi pentru a sterge partitia. Dupa ce ai sters-o dai ok tot pe acea partitie pentru a instala windowsul un c. Depinde de la windows la windows ce pasi trebuie sa faci, dar vei avea ajutor, scris undeva jos, ce pasi trebuie sa urmezi si ce optiuni vrei sa faci. Daca faci cum am zis eu si nu te atingi de partitia d, e ok.Raman in d orice ai.

| Deyu0713 a răspuns:

Alegi particia C, o reformatezi si o selectezi pentru ca windows-ul sa se instaleze acolo. Partitia D nu o sa pateasca nimic atata timp cat nu te atingi de ea. Bafta!