| MirelaPetruta a întrebat:

Salut, vreau sa stiu cam cat este timpul echivalent cu 4000 mAh, dar cu 8000 mAh? Vreau sa-mi cumpar o baterie externa si as vrea o parere estimativa. Multumesc, ofer funda!

2 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Capacitatea bateriilor externe nu poate fi transformata pur si simplu in timp echivalent cum ii spui tu,acest timp la care te referi difera in functie de dispozitivul pe care il vei incarca cu bateria externa,pentru ca doua telefoane cu baterii identice pot consuma o cantitate diferita de curent (display care consuma mai mult/mai putin, programe care consuma mai mult/mai putin, servicii gen wifi date mobile pornite/oprite etc).
Asadar fiecare dispozitiv telefon, aparat foto etc are un acumulator, daca il vrei pentru telefonul tau si sa spunem ca are bateria de 2300 mAh, vei avea nevoie de o baterie externa de cel putin 2300 mAh sa il incarci full o data, restul cat de eficient foloseste curentul telefonul tau si cat rezista de acesti 2300 tu stii, dupa cum ti-am zis difera de la un dispozitiv la altul, in final cu cat bateria externa are capacitatea mai mare cu atat mai bine. Sper ca ai inteles ceva din ce ti-am spus, mai simplu de atat nu am putut sa explic.

| CPAElites a răspuns:

Depinde ce vrei sa incarci! fiecare telefon are capacitate diferita