| MiaunelMiaunescu a întrebat:

Salut, vreau sa stiu care este cea mai buna placa video de pana in 400 de lei care este compatibila cu Placa de baza ASUS M5A78L-M LE/USB3, mentionez ca nu sunt foarte pretentios la grafici, vreau doar sa imi mearga un Assasin's Creed Unity pe Medium 1280x720, un GTA 5 tot asa si CS GO pe Medium spre High tot 1280x720 si inca un lucru, vreau sa fie Nvidia GTX deoarece vreau sa folosesc GeForce Experience...

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Nu esti pretentios! Dar ai uitat sa spui ca cerintele jocului "Assassins Creed" sunt foarte mari: http://www.game-debate.com/....../index.php
Nu stiu ce procesor si ce memorie ai dar placile video recomandate ( pentru procesorul tau care este AMD) sunt: Radeon R9 290X, Radeon HD 7970. Daca vrei placi GeForce ar trebui sa ai un procesor Intel. Altfel vei avea probleme cu jocul. Alea sunt GTX 680 sau 780. Succes!

| MiaunelMiaunescu explică (pentru Salontanul):

Este compatibil GTX 750 TI cu placa mea de baza?

| Salontanul a răspuns (pentru MiaunelMiaunescu):

Da. Este compatibila cu placa ta dar nu este compatibil cu procesorul. Aia poate face sa-ti dea probleme in joc. Eu zic sa-ti iei AMD-uri sau macar GTX 780. Ok. Faci cum vrei!
Multumesc pentru apreciere!

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Gasesti r7 250! Dar nu merita deoarece este mai slab cu 57% decat un GTX 750 TI si este o diferenta de 130 lei!
Mai strange si cumpara-ti asta : http://www.emag.ro/......DF0LQBBBM/