| Bitza0 a întrebat:

Vreau sa stiu ce este ala icloud la iphone? Mersi, cat mai detaliat. Multumesc, dau funda.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Interesante raspunsuri,cred ca ai inteles tot, adica nimic. Icloud este un site sau ceva in genul, al companiei Apple, deci e pe net online unde tu iti poti stoca date, poze si orice ai in telefon sau intr-un calculator apple.Este ceva gen cum ar fi o adresa de email pe yahoo sau pe google, numai ca nu iti vin mesaje doar se salveaza si asta numa daca tu doresti ce ai pe telefon.Asta asa mai pe romaneste.Mai pe scurt ar fi un fel de hard disck extern unde tu iti salvezi date, poze, muzica etc, numai ca chestia asta este online.

| Pool77 a răspuns:

Icloudul e ca si Gmail la android sau Microsoft Office parca la Nokia.
Toata logica e sa iti faci un cont, cu care sa-ti poti proteja telefonul si sa poti instala aplicatii noi, de pe appstore-google play sau orice altceva.