| Stoichiță_Raul_1996 a întrebat:

Salut, vreau sa stiu daca exista posibilitatea sa-ti recuperezi ciornele din smsuri. Gen am scris cateva versuri in rubrica pentru smsuri doar ca n-am dat trimitere mesaj si s-au sters. Utilizez un iph 7. Dau fund!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ciorna=draft, nu prea ai cum sa recuperezi. Maxim mesaje sterse. Maxim! http://www.quora.com/How-can-I-recover-iPhone-6-text-messages

Bula
| Bula a răspuns:

Memoria alocata in telefon SMS-urilor este limitata.
Daca primesti si/sau trimiti mai multe mesaje cat incap in memoria alocata, atunci cele vechi se sterg, fara posibilitate de recuperare. N-ai decat sa scrii din nou mesajul dorit.

Regula este ca SMS-urile importante sa le salvezi pe cartela SIM, iar pe cele ne-importante sa le stergi periodic, sa ai loc de stocare suficient.