| Meduza1396 a întrebat:

Salut.
Vreau sa stiu daca mi s-a dezactivat contul de pe Facebook, o sa mi se activeze dupa un timp sau e pe permanent sau ce se intampla cu conturile dezactivate?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"Ce se intampla cu conturile dezactivate?"

1. Daca sunt dezactivate TEMPORAR, atunci ti se va solicita să (le) trimiti o copie a unui act de identitate pentru verificarea identitătii. În acest caz, datele din profilul tău de Facebook trebuie să corespundă întocmai cu cele scrise in actul de identitate ( adică, nume/ prenume, zi/luna/an nastere).
Daca se constata ca totul e OK, in 3-4 zile ti-l activează.

2. E dezactivat DEFINITIV dacă ai încălcat în repetate rânduri regulamentul si politica siteului, fara a tine cont de avertismentele lor. Ori, nu ai vârsta minimă de a avea cont de Facebook.

PS. Sunt persoane care au fost banate definitiv pe Facebook, încât orice încercare de a-si face un alt cont a eșuat.

| Geanina1107 a răspuns:

De obicei cand un cont este dezactivat este permanent, dar cel mai usor ar fi sa te uiti la mail-ul primit de la Facebook unde cel mai probabil specifica clar daca a fost dezactivat permanent sau nu. Daca e permanent, atunci nu mai ai sanse sa il reactivezi, dar daca nu e permanent, atunci intr-o anumita perioada de timp il vei putea reactiva.