| Ionescu_Liviu_Daniel_1972 a întrebat:

Vreau sa stiu dacă o placa G41M-P26 duce o placa video Asus Radeon RX 550 2 gb, ddr5, 128 bit, un procesor AMD FX X8 8350 4000 mhz 8 mb, socket AM3+ si o memorie corsair vengeange lpx 8GB film ddr4, vreau sa stiu dacă se "suporta" intre ele si daca nu sa imi sugerati aproximativ in acelasi pret alta componenta. Daca puteti sa răspundeți rapid va rog!
Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| cristibossvip05 a răspuns:

Pai...duce placuta video...numai ca la o capacitate foarte redusa. Tu ai un port pcie 1.0, prima generatie, iar placa e conceputa pentru 3.0, asa ca iti va duce cam la 35% din capacitatea ei reala. Cel mai grav e ca placa de baza e pentru Intel. Cu socket 775. Tu ai socket am3+. Nu o sa mearga niciodata. Memoria ram trebuie sa fie maxim 1333mhz ( numai in oc mod din bios ). Nu prea se suporta happy.