| JunioRDanny a întrebat:

Salut, vreau sa va intreb cu ce tip de procesor pot inlocui pe actualul : AMD Athlom (tm) 64 x2 dual core processor 3800+ 2.00 gHz, vreau unul care sa duca cs go.

7 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Pe noi nu ne intereseaza ce procesor ai in momentul de fata.
Spune :
- Placa de baza
- Configuratia PC-ului ( ram, placa video, sursa. )

| octav005 a răspuns:

Ce placa de baza ai ca sa iti pot spune ce procesoare suporta?

| DryIce a răspuns:

E bun procesorul ala nu lua altul. SI eu am un pc vechi cu athlon 2, 0 ghz, i-am schimbat pasta si am curatat de praf. I-am dat oc de la 2, 0 la 2, 5 si ma gandesc sa-i dau si 3, 0 ghz ca temperaturile rezista. Fa si tu asa si scoti din dual core cat un i3 aproape. Clar va consuma pasta termo mai repede dar o schimbi odata la 6 luni asa ca doar ce e 5 lei o pasta, nu trebuie ceva scump. Si dintr-un tub de 5 lei ajunge sa schimbi de 3 ori, adica 1 an jumate. Si oricum pentru cs go sau orice alt joc trebuie si placa video. Mai degraba schimbi placa video. Zic eu.

| Metalheadforever666 a răspuns:

Mai bine ne-ai spune si despre placa video si RAM.Procesoarele Intel i3, i5, i7 sunt cele mai bune pentru gaming.

| Metalheadforever666 a răspuns (pentru CPAElites):

Spune-mi care sunt cele mai bune procesoare pentru gaming? De ce procesoarele Intel sunt asa populare?

| Ađrian90 a răspuns:

Ar fi drăguţ dacă mi-ai spune şi celeltalte componente...