| toatenumeledeutilizatorsuntluate a întrebat:

Salut, vreau sa va intreb despre compatibilitatea cu placi video a placii de baza Gigabyte GA-965P-S3 cu unele placi video. De exemplu ar fi compatibila cu placi video GDDR5? Daca nu cu care DDR? mentionez ca momentam am pe ea un DDR3. Daca se poate sau scrie pe vreun site nu ma deranjeaza sa imi trimiteti link cu o lista a placilor video compatibile? happy

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Sunt, da nu au treaba cu memoria! Ce aduci memoria in discutie? AGP sau PCI-e! Atat! AGP la AGP, PCI-e la PCI-e, logic!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce treaba are memoria placii video cu placa de baza?

| toatenumeledeutilizatorsuntluate explică (pentru K0sti):

Habar nu am...conteaza doar conectivitatea? pinii nu? sunt mai multe tipuri de conectivitate printre placile video de la geforce100 in sus?

| K0sti a răspuns (pentru toatenumeledeutilizatorsuntluate):

Sunt, da nu au treaba cu memoria! Ce aduci memoria in discutie? AGP sau PCI-e! Atat! AGP la AGP, PCI-e la PCI-e, logic!