| brraaaaaaaaa a întrebat:

Salut, Vreau sa va prezint un sistem pc:
1)AMD FX X4 4320-CPU 2)GIGABYTE AMD RADEON R7 240-GPU
3)MSI 970A-G43 - PLACA BAZA 4)HYPERX FURY BLUE 8GB
5)HDD WD BLUE 1 TB
6)SIRTEC ECO II 550W-SURSA

Întrebarea mea este daca pe acest sistem ar functiona Sony Vegas Pro 12/13, Softwareul de la elgato hd 60 (fara stream) si After Effects CC.
Pentru jocuri il folosesc doar LoL, nimic altceva. Cam cate fps-uri credeti ca as avea, si pe ce setari.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Are u joking dude? R7 240 1gb ddr5 am eu langa un fx 6300 si 8gb imi ruleaza lol @ful hd cu detaliile la maxim in peste 100fps.
@YoloXindroM, este ok sistemul pentru activitatile care le faci pe el, nu o sa ai probleme.

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Nu e performant.
In lol vei avea maxim 30fps-uri, placa video e foarte slaba!

Ce buget ai?

| CPAElites a răspuns (pentru CPAElites):

Rezolutie HD cu setarile date la minim.

| Jipa95 a răspuns (pentru CPAElites):

Are u joking dude? R7 240 1gb ddr5 am eu langa un fx 6300 si 8gb imi ruleaza lol @ful hd cu detaliile la maxim in peste 100fps.
@YoloXindroM, este ok sistemul pentru activitatile care le faci pe el, nu o sa ai probleme.

| corinaeu00 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand sa iti faci un sistem cum este cel de pe site: http://ow.ly/ZEJYQ, ca sa nu ai probleme cu jocuri si software. Funda?;)

| brraaaaaaaaa explică:

Pe bune? 30 fps? Am jucat lol pe laptopul unui tip care avea placa Chipset Intel De la Celeron T3100, aveam 30-40 fps pe medium high si detine laptopul de mai mult de 5 ani. Ft slaba? Ai vazut macar cerintele de la lol?