| MadalinDragos a întrebat:

Salut.
Vreau sa vand actualul laptop. Cum sterg din el toate datele mele de logare, contul personal de Microsoft, pentru ca noul proprietar sa nu aiba acces la datele mele?
P.S. Mentioez ca eu am drepturi de administrator pe acest laptop.
Nu am facuta si salvata o Recovery Sistem Image. Sper sa nu spuneti ca doar cu reinstalarea windows-ului, caci stau foarte prost cu timp liber.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

O reinstalare de windows dureaza cateva minute/zeci de minute. Ori faci asta, ori te faci ca "instalezi windows-ul" si-i dai un format, ori scoti hdd-ul si-l legi la un pc/laptop si-l formatezi. Asta, daca vrei sa-ti stergi toate datele.
Daca vrei doar contul, faci un cont nou de administrator, te loghezi pe acelasi, si-ti stergi contul tau.

| Wr3nch a răspuns:

Windows 10?