| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu ca sa-mi cumpar un PS3 (SH) dar nu stiu daca e mai bine sa-l iau modat sau nemodat!? Ma puteti ajuta cu vreo' sugestie?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ambele is doua console foarte bune. Ps3-ul are ca plus-uri: exclusivitatile, gen the last of us, uncharted 2/3, gran turismo, god of war si cate nu sunt. Nu neg, sunt si pe xbox exclusivitati, dar numarul celor care sunt cu adevarat "bune" is foarte putine(gen halo sau forza). Deci aici un mare plus la ps3.
Un avantaj la xbox e anume grafica. Xbox-ul are antialiasing 4X direct hardware. Si jocurile arata mai bine. Ps3-ul nu are asa ceva. DAR, ps3-ul are alt avantaj. Exclusivitatile, gen uncharted 3 sau gran turismo sa zicem, sau in general exclusivitatile, nu conteaza de care sunt, arata incredibil. E drept, exclusivitatile pe ps3 au si marime mare. Gen uncharted 3 are 46gb :D.
Alt avantaj la ps3 e ca are unitate optica blueray. Daca ai sa vrei sa vezi vreun film original, e o idee buna. Sau tot la ps3, ca suporta filme 3d, sau unele jocuri 3d.
http://totallasttutorial.weebly.com/console/ps3-vs-xbox360 mai multe detalii.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai ai asa, ca si avantaje:
modat=joci cam ce vrei, deoarece descarci de pe net si... copiezi, apoi joaca. Sunt suportate si mai multe formate video, audio etc.
nemodat: ai avantajul ca ai multiplayer deoarece pe o consola modata daca nu e deja banata online, o sa fie banata odata.

| Stufii a răspuns (pentru sltlp):

Deci... o sa iau una modata! Dar, e mai bun xBox-ul sau PS3-ul? Care din astea doua?

| sltlp a răspuns (pentru Stufii):

Ambele is doua console foarte bune. Ps3-ul are ca plus-uri: exclusivitatile, gen the last of us, uncharted 2/3, gran turismo, god of war si cate nu sunt. Nu neg, sunt si pe xbox exclusivitati, dar numarul celor care sunt cu adevarat "bune" is foarte putine(gen halo sau forza). Deci aici un mare plus la ps3.
Un avantaj la xbox e anume grafica. Xbox-ul are antialiasing 4X direct hardware. Si jocurile arata mai bine. Ps3-ul nu are asa ceva. DAR, ps3-ul are alt avantaj. Exclusivitatile, gen uncharted 3 sau gran turismo sa zicem, sau in general exclusivitatile, nu conteaza de care sunt, arata incredibil. E drept, exclusivitatile pe ps3 au si marime mare. Gen uncharted 3 are 46gb :D.
Alt avantaj la ps3 e ca are unitate optica blueray. Daca ai sa vrei sa vezi vreun film original, e o idee buna. Sau tot la ps3, ca suporta filme 3d, sau unele jocuri 3d.
http://totallasttutorial.weebly.com/console/ps3-vs-xbox360 mai multe detalii.

| sMecki1000 a răspuns:

Clar că mai bine Xbox 360. Are o grafică mult mai bună. Am fost la un prieten sa ne jucam pe PS3 am rămas uimit cât de urâtă grafică avea FIFA 14... am plecat acasă am intrat pe Youtube si am cautat ''Fifa 14 - xbox360''. am rămas mut. Zici că e FIFA 15...

| Stufii a răspuns:

Si ce versiune e mai buna?

| Stufii a răspuns:

Sau e mai buna consola Xbox 360? Pe care din ele sa o cumpar (modata)?

| PrietenashXD a răspuns:

Modat