| Prodan_Vlad_1999 a întrebat:

Vreau si eu sa cumpar un laptop si la specificatii scrie "fara sistem de operare" ce inseamna si daca imi recomandati

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca nu are niciun sistem de operare si trebuie sa ii instalezi. Nu recomand, avand in vedere ca nici nu stii ce e ala sistem de operare. Mai bine iti iti unul cu un windos instalat si cu licenta si rezolvi o problema.

| Matei005 a răspuns:

Asta înseamnă că laptopul vine fără sistem de operare preinstalat gen Windows, Linux, FreeDOS etc. Îţi recomand să iei aşa dacă ai deja licenţă Windows sau nu mai vrei să dai bani pentru Windows.

| ratflorin a răspuns:

Salut, inseamna ca trebuie sa-ti instalezi tu sistemul de operare. De obicei cand cumperi ceva laptop fara sistem de operare este mai ieftin, pentru ca trebuie sa-ti cumperi tu separat