| eduardvaly a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce fel de memorii ram suporta procesor-ul Pentium R Dual Core E5200 de 2. 50GHz, 2500Mhz 2 Cores, 2 Logical Processors.

Răspuns Câştigător
| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

DDR2. Daca vrei am 4GB de vanzare happy

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Placa de baza conteaza!

| vladutzu09 a răspuns (pentru CPAElites):

Majoritatea placilor de baza care suporta LGA 775 sunt DDR2 (in jur de 80%) dar intr-adevar placa de baza conteaza mai mult happy

| Nimeni10 a răspuns:

E DDR2, nu merita sa mai bagi bani in ea, mai bine iti cumperi o placa de baza si un procesor socket 1151 Intel Skylake si rami DDR4.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

1 placa baza - procesor - pl video -ram asta e ordinea daca gresesc sa ma coreceze careva, frecventa e suportata de placa de baza prima data apoi urmatoarele