| FilmeHorror a întrebat:

Salut, vreau si eu sa stiu daca o sursa Segotep Raynor Power 550W este indeajuns de puternica pentru a duce un procesor Intel Core i5-4460 CPU 3. 20GHz, o placa video Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4GB si o placa de baza Gigabyte B85-HD3?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu vreau sa afirm ceva ca nu stiu sigur dar consider ca e cam mica sursa

| octav005 a răspuns:

Binenteles ca este suficienta. eu cred ca este prea mult. dar este bine sa ai.

din cate vad placa video specificata de tine, nu necesita alimentare separata, deci se alimenteaza din placa de baza. deci nu va folosi multe resurse.

tot sistemul eu cred ca iti va lua maxim 150, 200w

| Alexul99 a răspuns:

Normal ca este suficienta, ce naiba e AMD?
i5-ul ala are un consum mic, la fel si 1050-ul, poti rula si cu 500w
Dar atata timp cat sursa aceea are certificare 80+ bronze, daca nu are nu iti garantez ca va duce. si nici producatorul nu iti garanteaza ca sursa te va tine mult.