| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca pot folosi un telefon android ca webcam pentru o tableta android prin wifi sau bluetooth. Sau daca nu se poate video, macar sunetul sa fie transmis live. Poate exista vreo aplicatie pe care nu am gasit-o sau nu am stiut cu ce denumire sa caut.

Răspuns Câştigător
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Daniele am cautat sa vad ce se poate face in privinta asta si crede-ma ca optiunile sunt oarecum limitate., ori ai sunet dar nu ai imagine ori ai imagine dar nu ai sunet.,
Parearea mea daca vrei, este sa te folosesti cu incredere de Skipe!
Sti tu. faci cont pe ambele si intri pe videocall.
Ai grija doar la doua aspecte!
1-mai intai instalezi din google play screen recorder(astfel avand posibilitatea sa inregistrezi tot ce vezi si auzi)
2-Nu uita de proximitatea Wifi-ului sa nu pierzi semnalu.
Funda?

| DanielDanny a răspuns (pentru Mudokins_Abe_1978):

Multumesc! Mai mult sunetul ma interesa sa il transmit dar ma gandeam ca merge si cu imagine. Si eu ma gandeam la programele astea de comunicare video cum e yahoo messenger dar nu imi place sa am mai multe conturi.

4 răspunsuri:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Adica sa inteleg ca tableta nu are camera?
Daniele sti foarte bine ca nu se poate interconecta doua dispozitive android pentru ceea ce vrei tu!
da! se poate conecta una la cealalta prin bluethooth, si poate cu vreo aplicatie prin wifi(genul teamview) dar nicidecum unul sa il folosesti pe post de webcam si celalalt sa receptioneze.,
Foloseste mai bine telefonul la pc/laptop, asa sigur va merge.
funda?

| DanielDanny a răspuns (pentru Mudokins_Abe_1978):

Tableta are camera si in spate si in fata. Vroiam sa fac ceva de genul unui sistem de supraveghere wireless, ceva pe distanta scurta.

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru DanielDanny):

Aaa...pai zi asa., lasa- ma pana maine(lucrez de noapte) si iti spun eu ce trebuie sa faci pentru asta! Promit(si poate primesc si funda).