| Bican_Cristian_T._2001 a întrebat:

vreau si eu sa stiu (de la cei care au idee despre ce vorbesc) daca in zone de provincie viteza netului prin fibra( rcs&rds pentru ca da laughing ) este afectata.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin fibra de sticla merge cel mai bine net-ul, oriunde.
Doar o defectiune poate scadea viteza (luminii).

Daca-ti merge incet net-ul, atunci cauza trebuie cautata pe plan local (router, cabluri, PC etc.).

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Daca tu platesti o viteza de 300 mbps de ex. firma este obligata sa iti ofere aceasta viteza. acum depinde si de performanta pc/laptop, daca acestea sunt mai slabute, nu o sa poata procesa aceasta viteza