| AlexandarAlx a întrebat:

Salut, vreau si eu un program sau ceva de genu cu care sa nu mai imi dea unii flood (adica sa nu mai imi pice netu)
Dau funda

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, iesi de pe skype sau schimba-ti skype-ul prin modul asta iti afla ei ip-ul
Da-i un restart la modem, in cazul in care ai ip dinamic acesta ti se va schimba daca nu suna la provider-ul tau de internet si explica-le problema.
Download-eaza un VPN, iti recomand : HotSpotShield sau CyberGhost.

| HuShEr a răspuns (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Cu programe gen cyberghost netul merge mult mai greu recomand activarea firewallului din windows si respectiv din router daca ai unul si apoi daca nici asa nu merge instalezi un antivirus gen bitdefender si activezi paranoid mode sau daca nu suni la provider

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru HuShEr):

Salut, VPN-ul e adevarat ca-ti micșorează viteza la internet dar e singura solutie! Un VPN nu poate fi dat jos usor, degeaba activeaza firewall-ul, atata timp cat primeste flood, ii inunda ip-ul cu o multime de pachete.

| HuShEr a răspuns (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Eu la router am un firewall care opreste anumite pachete suspecte si excesive si le redirectioneaza la sursa. deci cine imi da flood tot el primeste.