| Vendx360 a întrebat:

Vreau si eu un setari pentru obs studio pe care sa le folosesc la a filma jocuri fara lag, pentru inregistare si pentru live-uri. Componentele mele sunt: i3 7100 3.9 ghz, gtx 1060 3 gb gddr5 192bit, 8 gb ram ddr4.

Răspuns Câştigător
| acidelic a răspuns:

Anyway, la output mergi pe modul simple si daca ai internetul de 500MB de la RDS poti alege un bitrate intre 3500-5000. La video full hd pe 60fps si la advanced, high la procese cu color Full. Cam atat

11 răspunsuri:
| acidelic a răspuns:

Ce internet ai?

| UserRo10 a răspuns:

Lasa OBS-ul si foloseste-te de driverul placii video. Foloseste Geforce experuence si o sa fie mult mai bine atat pentru tine, cat si pentru PC

| peperonies a răspuns:

Cam greu cu un procesor dual core sa streamezi. pentru inregistrat foloseste nVIDIA shadowplay.

| Vendx360 explică (pentru peperonies):

Oricum o sa imi cumpar un i5 7100 pana ma apuc de streaming dar multumesc

| acidelic a răspuns (pentru UserRo10):

OBS este cel mai bun si cel mai bine optimizat. Nu exista software la placa video ce poti face stream cu ele si daca exista te vei lupta foarte mult cu setarile deoarece ei iti baga anumite setari pe gat

| acidelic a răspuns (pentru peperonies):

Nu conteaza procesorul odata ce completeaza cu o placa video buna si niste rami decenti. Si sunt sigur ca rami lui au o frecventa de cel putin 2400mhz. Daca nu ai habar despre componente, piese si mai ales settings nu stiu de ce mai intri in subiect.

| acidelic a răspuns:

Totul tine de bitrate si rezolutie. Eu iti recomand sa mergi pe 720p cu birate depinde de internet. 300mb = 1500-2500 bitrate. 500mb = 2500-4500 si la 1gb poti varia pana la 6000 bitrate. Ai grija la advanced settings ca acolo tine de procesor si daca lageaza incearca sa treci pe Normal. Enjoy!

| peperonies a răspuns (pentru acidelic):

Incearca tu sa streamezi orice joc si league of legends cu un procesor dual core 1080p cu obs si vezi daca merge.

| acidelic a răspuns (pentru peperonies):

League of legends? Nice joke happy jocul ala consuma 0 resurse pentru calculatoarele din ziua de azi. Nu am zis nimic de 1080p si am recomandat ca 720p e cel mai perfect pentru anul 2017.

| peperonies a răspuns (pentru acidelic):

Perfect e superlativ absolut si nu are grade de comparatie. cat despre 0 resurse asta era si punctul meu de vedere, daca un joc care cere atat de putin si totusi nu poti sa treamezi 1080p cu un procesor dual core ce sa mai zicem de ceva care chiar consuma resurse.

| UserRo10 a răspuns (pentru acidelic):

Te rog frumos sa testezi Geforce experience. E cu mult mai buna ca OBS si incep streamul instant. Apas o combinatie de butoane si a inceput. Setarile sunt i tuitive si explicate. Am folosit si OBS si daca nu faci ce trebuie apar framedrops