| Dement_Copil_1998 a întrebat:

Vreau si-o sa va intreb cv am un galaxy gio si mai mereu mi se consuma memoria ram...si daca dau golire memorie incepe sa creasca si daca dau iau golire memorie imi zice ca s-au inchis de exemplu 10 aplicatii uneori mai multe alteori mai putine. Imi puteti spune de ce si ce sa fac in privinta asta?

6 răspunsuri:
| iubitic a răspuns:

Ai prea multe aplicatii,care pornesc odata cu sistemul de operare al telefonului, de exemplu:wi-fi, gps, etc. Daca nu le folosesti permanent, opreste-le.

| Dement_Copil_1998 explică (pentru iubitic):

Dah...lasa ca nu stii

| iubitic a răspuns (pentru Dement_Copil_1998):

O fii, daca spui tu.Eu ti-am spus o parere, tinere.Samsung Galaxy Gio are multe probleme, daca cautai pe net, memorie ram mica, procesorul e destul de slabut.Eu lucrez in IT, ti-am spus ceea ce stiu, tu la 14 ani vad ca esti expert, bafta.

| Dement_Copil_1998 explică (pentru iubitic):

800 MHz mi se misca superb, am gasit rezolvarea fara sa ma ajute nimeni, TU ai spus ca atunci cand se deschide se aprinde BlueTooth Wifi GPS si astealaughing)) nu e adev, ai spus ceva real, cand il deschid se arpinde gmail social hub multe alte, si am reusit sa le inchid din setari/aplicatii/gestionare aplicatii/ si aici inchideam aproape tot. dupa nu se mai aprindeau... acum merge bine si nu mai am absolut nici o problema cu el

| Dement_Copil_1998 explică (pentru iubitic):

Si pot spune cas aproape bun la chestiile astea, adica multora le-am deblocat delefonul resoftat tel/pc/tablete si ma pricep f bine la chestiile astea tu nu prea pari IT`ist

| iubitic a răspuns (pentru Dement_Copil_1998):

Da,in poza nu prea, ai dreptate.Insa nu-mi aduc aminte, sa ne fi intalnit, in universitate la Timisoara, sau poate mai stii, tu erai pe atunci un proiect.