| mocoloco a întrebat:

Windowsul meu e instalat de vero 7 luni..si amcum m-am trezit ca tot ce era in partitia C s-a copiat si in partitia D.Problema este ca nu ma lasa sa sterg sau sa formatez partitia D.Stiti vreo metoda pentru a curata tot D-ul fara sa reinstalez windowsul?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Daca s-a copiat intr-adevar tot ce era pe C pe D inseamna ca a copiat si folderul windows, din cauza asta nu te lasa(patisem ceva de genu dosr ca in C aveam 2 windowsuri). Problema sta in felul urmator:
daca formatezi partitia D din command prommt risti sa se dea peste cap si C si sa nu mai poti accesa windowsul si vei fi nevoit sa il repui.

Sfatul meu este sa copiezi ce ai nevoie pe un hard-extern, stick de memorie si sa faci o instalare curata a windowsului dupa ce ai formatat tot hardu(adica instalezi windowsul din afara; pornesti pc cu dvd in unitate/stickul, bootezi si inaintesa alegi partitia pe care sa instalezi le dai delete la toate partitiile, dupa care refaci partitiile si alegi aia pe care vrei windowsul).

| mocoloco explică (pentru Zaygon):

Mai bine nu o formatez.o sa reinstalez windowsul!
Ms!