| GoguDeFer a întrebat:

Ziceam sa-mi cumpar un monitor mai decent pentru gaming, al meu fiind foarte vechi si pe 60Hz.
M-am uitat azi pe cateva site-uri si am gasit un monitor care pare foarte in regula.
Este vorba de AOC C27G1. Intrebarea mea ar fi, pentru ca eu nu prea ma pricep la monitoare, este un monitor BUN pentru jocurile FPS precum renumitul CS:GO? L-ati avut? Il aveti? Credeti ca merita cumparat?

Răspuns Câştigător
| Denis_Denis_2000 a răspuns:

Ok, il am eu, este SUPER bun. La 144hz din cauza ca este si curbat + 27inch zici ca se misca in 240hz. Eu zic ca merita.

3 răspunsuri:
| lalaura94 a răspuns:

Da e super pentru cs go, dar aveai variante mai ieftine de genul: https://www.pcgarage.ro/......ync-144hz/

Asta daca nu tii neaparat sa ai 27 inch

| TheLightWolfKK a răspuns:

Ba
Iti recomand sa stai pe 60Hz, chit ca nu sunt asa de mobile miscarile( faza cu cercul cand te invarti repede pe cs). Dar daca stai mult nu iti strici ochii asa de mult.
Plus ca salvezi la buzunar. Sper ca te-am ajutat!