| thelionking a întrebat:

Salutare.
1.As dori sa imi cumpar un Samsung Galaxy Mini si vreau sa stiu cum se face un cont pe Android Market.
2.Niste posibile defecte si calitati.
3.Mentionez ca e primul meu telefon cu touch-screen.
4. Dau funda celui care imi da mai multe detalii.
5.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Nardy a răspuns:

Buna,
1. Trebuie sa te inregistrezi pe Gmail (https://accounts.google.com/......NewAccount

2. Eu am un Samsung Galaxy 5 de mai bine de 6 luni.
Sistemul Android este un OS foarte prietenos :) iar modelul Galaxy Mini are un procesor de 800MHz ceea ce este un avantaj fata de 600 cat are galaxy5.ul Ca un dejavantaj, Adroidul foloseste foarte mult internetul, nu prea poti lua programe full daca nu le platesti (din cate am vazut eu se verifica licenta cu android marken in mod automat)
3. Va fi putin greu la inceput, dar va merita :) Sper ca te-am putut ajuta macar putin, succes;)

| thelionking explică (pentru Nardy):

Mersi ai o funda.

6 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

E foarte bine vazut si cotat de catre utilizatori. Citeste aici opiniile cumparatorilor pentru Samsung Galxy mini S5770. Vei vedea ca am dreptate: Succeswinking

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai nevoie de cont pe Android Market.Vezi ca sunt aplicatii si gratuite si cu plata.

| NatiiȘiAtât a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai Android Market instalat in telefon (de obicei e instalat). Trebuie sa ai internet pe telefon, altfel nu merge. Trebuie sa ai cont pe Google (sunt conturile cu gmail.com la sfarsit din cate stiu). De acum e simplu. Trebuie doar sa intri de pe telefon in Android Market si sa dai pe Cont Nou (sau ceva de genul). Iti bagi toate datele (email, parola etc.). Iti creezi contul si te loghezi. Sincer, mie mi se pare de folos, mi-am luat multe jocuri si aplicatii ca: antivirus, google, gmail, yahoo! mail, vremea, bancul zilei, google maps etc. E folositor si merge bine. E usor de folosit: daca vrei sa cauti dai pe lupa mica, daca vrei sa instalezi o aplicatie/ un joc trebuie doar sa apesi pe el si sa dai pe INSTALARE sau DOWNLOAD (depinde daca e setat pe romana sau engleza). Sper sa-ti fie de folos.

| codreanu01 a răspuns:

Eu am un galaxi site este pe el sa scoti gratuit tot dar ma imi gandesc daca il vand skype petru.codreanu2 yahoo:petruhack nr de telefon 060643901 nu vreau deranjat prin sms!