| Scc_Gabi_1996 a întrebat:

Salutare, acum 3 luni am achizitionat un laptop. Stateam cu el in pat, cu cooler, si in pat am gasit un surub de la carcasa. Am luat surubelnita si i-am pus-o inapoi. Este cumva sigiliu? Imi poate afecta garantia? In conditiile in care nu am umblat la el se poate dovedi la celelalte suruburi. Este ceva urgent, va multumesc si va

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Sigiliul e inauntru in laptop, doar daca desfaci toata carcasa risti sa iti strici garantia, ai facut foarte bine ca ai pus surubul la loc, sper doar ca nu l-ai strans prea tare ca sa nu ramana urme, desi e un detaliu minor la care cei de la service nu se prea uita.

| Scc_Gabi_1996 explică (pentru Tudy000):

Pur si simplu, m-am trezit cu surubul in pat. Fara sa umblu in afara de al pune inapoi ca sa nu-l pierd

| Tudy000 a răspuns (pentru Scc_Gabi_1996):

Foarte bine, nu se va intampla nimic, stai linistit.am patit si eu cu electronice, mai uita chinezu sa insurubeze bine acolo laughing

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta inseamna ca altcineva a umblat inainte. Suruburile stranse de fabricant nu pica precum petala de la floare. Posibil ca atunci cand mergi cu el la garantie, doar daca este nevoie, sa-ti spuna ca s-a umblat in el.
L-ai luat resigilat?

| Scc_Gabi_1996 explică (pentru darrio2007):

Nu, l-am achizitonat de nou fara a fi cumparat de la resigilate.

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât nu ai desfacut laptopul să umbli înăuntru nu are de ce să îți afecteze garanția.