| Index a întrebat:

Salutare,
Acum cateva luni mi-am construit un gaming PC (prima data cand construiesc un PC) si am ceva probleme si am 0 ideea de despre ce e vorba.
Indiferent daca; joc un MMO, PC game sau ma uit pe Youtube/filme in streaming exranul se blocheaza in unele cazuri sau in alte cazuri se stinge (ecran negru in timp ce PC e on inca) in general isi da restart dupa cateva secunde si cateodata isi revine la normal fara restart.
PC e compus din;
Case: Corsair mid-tower spec 03 (Red)
Motherboard: Asrock AB350 Pro4
Graphic Card: GeForce GTX 1050 Ti OC 4G
Processor: Ryzen 5 1500x
Power supply: EVGA 600W
RAM: Corsair Vengeance 2x4GB
HDD: WD Blue 1 TB
SSD: Samsung EVO 250 GB
OS:Windows 10 Professional
Ecrane: LG 25UM58 Monitor 25", 21:9 UltraWide LED IPS, 2560x1080, Multitasking, 2x HDMI si un Terra cred ca e 24"
Multumesc.

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Posibil probleme cu temperatura - prindere incorecta radiator pe procesor sau probleme cu racirea la placa video.

| Index explică (pentru flixbuster):

Salut mersi pentru reply,
Am un gadget si temperatura pare ok, o sa incerc sa vad daca e ok radiatorul.