| DEADON a întrebat:

Salutare.
Acum cateva momente mi-am scapat telefonul din pat si am constatat mai tarziu ca nu-mi mai functioneaza ambele camere si nici Face ID-ul.
Precizez ca telefonul nu a patit absolut nimic intrucat e protejat de folii si husa.
Am dat un reboot, nimic. Daca incerc sa-mi setez un Face ID nou, imi spune sa incerc mai tarziu sau primesc notificare ca nu este valabil.
Nu a patit absolut nimic telefonul.Ce poate fi?
Singura solutie este sa-i dau restart de tot, dar poate ma puteti ajuta.
Cand intru pe aplicatia de camera, observ doar negru, indiferent care.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu cred ca s-a intamplat ceva in interiorul telefonului de la cazatura, chiar daca pare ca e in regula la exterior. Eu as merge la un service cu el.

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Daca nu merg camerele, atunci nici Face ID-ul nu va functiona.
Probabil ca la impact a patit totusi ceva, ceva ce nu e vizibil.