| TheLonePanja a întrebat:

Salutare, acum cateva saptamani mi-am cumparat un televizor nou si m-am gandit ca pe cel vechi sa il pun pe post de monitor la calculator. L-am legat prin HDMI dar este o singura problema, se vede blurat, neclar. Multi au spus ca este un televizor si ca trebuie sa stai mai departe pentru a se vedea clar, insa m-am gandit sa intreb si pe altii poate aveti vreo solutie. Modelul televizorului este AKAI LT-2207AB. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Ar trebui sa se vada clar, pe rezolutia 1366x768. Pe alte rezolutii ar trebui sa se vada blurat.
http://www.cel.ro/......d-ready-l/

Daca nu se vede clar pe nici o rezolutie, atunci fie ca exista ceva la setari care trebuie modificat, fie nu se poate face nimic - daca asa e construit.

| TheLonePanja explică (pentru halogen001):

Multumesc de raspuns o sa ma mai interesez sa vad...

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Atentie, chiar daca au si functie de monitor, televizoarele au pixelii mai mari decat monitoarele care au doar aceasta functie! Daca stai aproape de el, se vede mai ciudat! Pentru o imagine cat mai buna trebuie mers pe rezolutia lui nativa!

| TheLonePanja explică (pentru K0sti):

Merci, ti-am dat o cerere de prietenie, am vazut ca te pricepi. Daca accepti cand am nevoie o sa apelez. happy

| K0sti a răspuns (pentru TheLonePanja):

Ok!