| Neagu_Andrei_1998_gNmk a întrebat:

Acum cateva zile mi-am cumparat un laptop Dell cu urmatoarele specificatii:
procesor Intel core i-5 7200u,CPU 2, 6 GHz, memorie RAM de 8 GB, sistem de tip 64 biti, placa video AMD Radeon R7 M440...
Problema suna in felul urmator, eu mi-am instalat cateva jocuri pe laptop ( ex. Age of empires 2 si Company of Heroes 2). Cat timp nu deschid vreunul din jocuri, laptopul se misca perfect, dar cand deschid un joc... CPU-ul se ridica la 100% si nu inteleg de ce. Am un laptop mai vechi si mai slab pe care jocurile imi merg perfect.
Tin sa precizez ca am instalat pe laptopul Dell windows 8.1 pro. ( pe laptopul vechi am win. 7 ultimate).
E vreo posibilitate ca laptopul nou sa se miste greu din caza windows-ului?
Rog un raspuns cat mai rapid!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Intra in task manager si vezi ce aplicatii iti consuma foarte mult.
posibil sa ai ceva deschis, gen u..tto.rent, s-au vreun joc metin pus in bara de stare.

Răspuns utilizator avertizat
| rrrp a răspuns:

Pai poate l a instalat cu alte setari (pentru ca a vazut ca poate).
mergi la settings si da le putin mai mici pana iti convine tie.