| Bot99 a întrebat:

Salutare, acum o zi am luat un google chromecast 3 nou, are ceva dacă îl las in televizor non stop? Mi se pare ca se încălzește cam tare dupa un timp, chiar dacă nu sunt conectat la el. Se poate strica sau ceva, sau îl las acolo?

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Eu am reparat poate ca 3650 de telecizoare in 20 ani
Asa ca iti zic nu fi iresponsabil
Scoate tot din priza cand nu esti acasa in afara de frigider

Pt ca exista posibilitatea sa se strice si sa ia roc casa

Inafara de asta orice televizor din zilele noastre are un nr de ore de functionare

Asa ca daca tii la el nu il lasa in priza cand nu ai mevoie de acel tv.
Ia un prelungitor cu buton

Nu estr de ajuns sa il stingi de la telecomanda pentru ca televizorul de fapt tot aprins este doar ca nu iti afiseaza tie nimic pe ecran si in afara de aata iti stinge doar lunina.
Dar el te poate apiona in continuare
Sau poate veni mai mult curent soc fulger de la distribuitorul tau de energie electica ceea ce va conduce la incendierea lui
. care sunt sansele sa il trozneasca gulgerul daca il scoti pria cand nu ai nevoie de el.

Sau nu ai auzit de societatea de consum
Condensatorii au un nr linitat de ore de functmtionare timp in care se usuca putin cate putin

Mai sunt alte piese ce se uzeaza direct proportional cu trecerea timpului

1 răspuns:
| HummerHummer a răspuns:

Mie,mea stricat tv, nu se mai vede nimic, s-a ars displeiul