| Gam3Rrr a întrebat:

Salutare.Acum un an mi`am bagat internetul (prin fibra optica) si a mers destul de bine....pana mi`am cumparat un laptop Lenovo G-500, la care nu ma pot conecta prin cablu....internetul este limitat.Am un router netis WF2411 care, pana ieri a mers perfect, dar acum imi arata si la el,, Limited"...laptopul nu cred ca este de vina...nici la telefon nu merge sa ma conectez.Prin cablu, la alte persoane merge, dar la mine acasa, nu.Vechiul Pc, nu are probleme la cablu, dar este destul de vechi si astept mult.Ce as putea face ca sa scap de limitarea internetului si la router si la cablu?

1 răspuns:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti reseta acel router, tine apasat butonul de reset pana se sting ledurile la el (in conectezi la computer pe un port normal, netul sa fie scos), dupa reset il reconfigurezi; dac nu vrea...ii poti face un update de firmware, vezi ce versiune ai tu pe router si care e ultima versiune pe site (sa fie pentru modelul tau). Salvezi acel fisier in computerul tau si ii faci update-ul/reset/ configurare router/restart computer/conectare la internet!
https://www.youtube.com/watch?v=LHTVgc0qJ-U
https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=router+netis+wf2411+instalare