| MrDumnezeu a întrebat:

Salutare.

Am 4 GB memorie RAM (Kingmax 1333 mhz) si as vrea sa-mi mai pun inca 8 GB RAM (Kingston 1333 mhz).

Are ceva daca sunt marci diferite, adica Kingmax si Kingston?

Răspuns Câştigător
| ITPlace a răspuns:

Salut!
Tot ce conteaza e sa fie DDR ul potrivit, atat timp cat e DDR ul la fel adica un ex ambele DDR 2 sau ambele DDR 3, si calculatorul iti duce ram ul pe care vrei sa l pui( adica maximul gen maxim intra 64 gb sa zicem, si sa ai sloturi pentru rami noi, nu conteaza marca happy.
Multa bafta happy

2 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Atata timp cat e de aceeasi frecventa, poti sa pui linistit

| iInfinityDarkness a răspuns:

Merge dacă sunt mărci diferite. Dar să nu pui memorii diferite să lucreze în dual channel. Apropo, caută modelul plăcii tale de bază să vezi cât suportă maxim pe slot.