| BostanDaniel1974 a întrebat:

Salutare, am 4gb RAM am mai pus un slot de 2gb ce diferenta e cu 6gb de ram? Multumesc

6 răspunsuri:
| skaut000 a răspuns:

Cu 6 gb de ram este o diferenta pentru ca sistemul (win 7, 8, 10) comsuma din ram si iti ramane mai mult

| AlexDarius3 a răspuns:

Cel mai şi cel mai important este că poţi să ţi mai multe ferestre deschise in acelaşi timp + o creştera mai micuţă a performanţei, poate să aibă respectivul computer jocuri mai mari care decesită peste 4GB. Dar oricum, e mai bine 6 GB decât 4 GB.

| Andrei11md a răspuns:

Pc-ul va fi mai agil si se va misca mai rapid.Vei putea face pai multe sarcini simultan. Daca ești un fan al jocurilor, acestea vor putea rula mai lejer

| Smr_Stefan_1990 a răspuns:

Cel mai bine pentru un PC este 8gb. Dar si 6gb e ff bine. O sa simti o diferenta mare, dar depinde si de componentele pe care le mai ai.

| Frank51 a răspuns:

Cu cat mai mult cu atat mai bine.

| flixbuster a răspuns:

Diferenta e ca dupa 4GB RAM incepe sa se vada utilitatea/puterea unui OS pe 64 biti. Pana la 4GB RAM (inclusiv) nu e mare diferenta intre 32 biti si 64 biti.