| george74 a întrebat:

Salutare, am achiziotant de curand o camera video sport..Este o camera de cap care se pune pe cap si filmezi..Chestia e ca o filmare se vede foarte bine in windows media player, iar la alte filmari imi apare mesajul asta la player:

Windows Media Player cannot play the file. The Player might not support the file type or might not support the codec that was used to compress the file.

Nu inteleg de ce imi cere un codec, odata ce alte filmari le ia fara probleme..Sa aiba camera ceva? Ca asa o schimb ca are un an garantie..Ca nu stiu ce sa zic. Unele filmari merg iar la altele imi cere codec desi filmarile sunt cu aceeasi camera..Am filmat un traseu cu bicicleta de vreo 10 km, si cand am descarcat filmuletul, pauza ca nu mi-l ia windows media player..Am incercat cu toate si cu BS player, cu VLC, cu Winamp...Mai stiti un alt player video mai bun? Si daca stiti care ar putea fi problema.

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ce model de camera? folosesti setari diferita in functie de filmare?

| george74 explică (pentru Danzell):

Camera video camcorder at21..Chestia e ca dupa instalarea softwaerului, nu imi apare nicaieri sa setez ceva..Imi apare doar ceva cand bag cablu usb sa descarc video. Poate or fi pe undeva si setari ceva insa eu nu am dat inca de ele.

| Danzell a răspuns (pentru george74):

Incearca si cu un alt card sd sau sa il formatezi? e posibil ca filmarile sa fie corupte cand sunt inregistrate

| george74 explică (pentru Danzell):

Am sa incerc si asa..Mersi mult.

| george74 explică (pentru george74):

Update: Am incercat sa formatez cardul. Daca il bag in telefon filmeaza foarte bine fara probleme..Cum il bag inapoi in camera daca filmez 5-10 secunde imi ia filmuletul, daca filmez 15-30 de minute sau mai mult nu mai imi merge..Deci cardul nu are nimic..Cred ca o sa le trimit camera inapoi.