| XxF3l1xX a întrebat:

Am achizitionat recent un Quad Core Q8300 2.5Ghz, 8GB RAM DDR3, GTX 660 OC 2GB, Hard 1TB si o sursa de 350W. Am citit pe unele forumuri ca nu este o problema daca tin toate astea pe o sursa ca aceasta. Vreau sa zic... exista riscuri sau ceva de genul sa bubuie/arda ceva in calculator cu o sursa de 350W. Este necesar sa cumpar alta? Lasati-mi parerile voastre sincere va rog frumos. Daca nu stiti va rog nu comentati.
MULTUMESC TPU! Sa aveti o zi buna!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, exista riscuri sa arzi tot. Doar sa fie o super sursa cu o super eficienta sa reziste. CE producator e sursa?

| EneCristian a răspuns:

Pai primele semne sunt scaderi de tensiune si pc-ul va incepe sa se restarteze daca intr-adevar se arde strica si alte componente. Daca tot ai sistemul asta iti recomand sa cumperi alta, site-ul pc garage au chiar si specialisti si iti vor arata ei cea mai buna sursa pentru sistemul tau bafta!