| Jeezy a întrebat:

Salutare...
Am antivirus BitDefender...aseara am vrut sa iau un mic programel(mai exact un hack pentru un joc laughing ) dar trebuia sa dezactivez antivirusul (mare prostie)... ceea ce am si facut dar doar pentru 5 minute iar acum cred ca mi-au intrat ceva virusi ca de ex imi tot apar reclame din astea tampite pe orice site intru nu ma mai pot scapa de ele.In afara de reinstalarea windowsului mai este vreo solutie?
Antivirusul este licentiat daca asta ajuta cu ceva big grin

12 răspunsuri:
| Emilian86 a răspuns:

Reclamele de care vorbesti pot fi blocate cu adblock daca tot spui ca iti apar atunci cand navighezi pe diverse site-uri.

| matrix100 a răspuns:

Scaneaza-ti cu antivirusul tot pc-ul

| LTAA a răspuns:

Cauta la dezinstalare programe si la setarile browserului, la extensii.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Baga-ti Avg free, si scapi de probleme!

| raresandrey a răspuns:

Faci o scanare cu asta completa cu https://www.malwarebytes.org/ apoi cureti registrii cu asta : http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| Levelstar a răspuns:

Salut, ia-ti Antivirus Avira, e cel mai bun, curata virusii iar cand descarci un joc iti detecteaza orice virus pe care il contine jocul respectiv!

| Jeezy explică (pentru Levelstar):

Asta il folosesc ca am primit licenta la el...dar o sa ma uit si la avira mersi

| Levelstar a răspuns (pentru Jeezy):

Ok, descarca-l si nu vei regreta!

| Jeezy explică (pentru Levelstar):

OK...mersi! big grin

| Jeezy explică (pentru Levelstar):

Trebuie sa dezinstalez bitdefender-ul?

| Levelstar a răspuns (pentru Jeezy):

Da, trebuie!

| Draguţica00Tania a răspuns:

În mod normal aplicatile ce sunt luate de pe un site fara licență sunt virusate MAI ALES UNDE GASESTE APLICATII CU BANI GRATIS, din punctul meu de veder ar fi de folos anti-virusul Avira.Doar ca este de folos să ai 2 anti virusuri în cazul în care nu esti sigur de decizia unuia.

Anti virus-ul tau nu te-a lasat să-l descarci deoarece el a analizat aplicatia și știa clar ca este virusată. Adica anti virus-ul nu te-a lasat sa-l iei pentru binele tau.

Funda?