| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.Am avut un Dvd-player Intervision DHT1273 dar s-a stricat si as vrea sa ii folosesc boxele la un PC, aveti idee cum? adica a avut un sistem din asta de conectare http://m.imgur.com/LE5R1tQ,pot gasi unul cu mufa jack pentru pc? sau o placa audio cu asa ceva?

Multumesc anticipat :)

1 răspuns:
| Utilizator1234 a răspuns:

Ala-i un panou de alimentare pentru boxe pasive. Dvd-ul presupun ca a avut amplificare incorporata deci boxele sunt pasive. Asadar n-ai cum sa le conectezi la PC fara un amplficator. Nu poti gasi prostii despre care ai mentionat tu in intrebare.